Aktuality

Nejlepší světoví odborníci na miniinvazivní ušní chirurgii se v listopadu sjedou do Olomouce
31. 10. 2019

Centrem miniinvazivní ušní chirurgie se na dva dny v první polovině listopadu stane Fakultní nemocnice Olomouc. Její Klinika otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku pořádá ve dnech 11. a 12. listopadu špičkově obsazený mezinárodní kurz tohoto bouřlivě se rozvíjejícího oboru. Sjedou se na něj opravdové kapacity, podobných akcí se přitom po celém světě koná pouze pár.

Přečíst
Bez jizev a téměř bez bolesti. Miniinvazivní ušní operace provádějí ve FN Olomouc jako jediní ve střední Evropě
26. 6. 2018

Lidem, které čeká ušní operace a obávají se bolesti, dlouhé pracovní neschopnosti nebo i jizev, to může znít jako pohádka. Ale ušní operace, které úspěšně praktikuje Otolaryngologická klinika Fakultní nemocnice Olomouc, jsou díky použití endoskopu skutečně kratší, méně bolestivé, řezy nejsou potřebné, pacienti odcházejí následující den domů a lék na bolest vyžadují jen naprosto výjimečně. Inovativní chirurgický postup zavedl přednosta MUDr. Richard Salzman, Ph.D. v roce 2014 a doposud jej ORL klinika rutinně využívá jako jediná ve střední Evropě.

Přečíst